Haber

Antalya’daki depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor

Afet bölgesinden Antalya’ya gelen depremzedeler, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit’te kurduğu Afet Yardım Merkezi’ne gelerek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Kahramanmaraş, Malatya ve Diyarbakır’dan gelen depremzedeler Alanya, Manavgat, Kemer ve Kundu’daki otellerde, bireysel olarak gelenler ise halk misafirhanelerinde ağırlanmaya başlandı. Antalya’ya ulaşan depremzedeler için Antalya Büyükşehir Belediyesi Afet Yardım Merkezi’nde bölüm oluşturuldu. Yardım merkezine ihtiyaçlarını karşılamak için gelen depremzedeler ilgi ve sevgiyle karşılanıyor, yemek, çay ve su ikramı yapılıyor. Bu arada depremzedelerin ihtiyaç listeleri (kıyafet, iç çamaşırı, bebek bezi, mama, mont, ayakkabı, oyuncak ve temizlik malzemeleri gibi) hızlı bir şekilde yeni gibi temin edilmektedir. Özenle paketlenen ihtiyaç malzemeleri bekletilmeden depremzedelere ulaştırılıyor.

ACİL İHTİYAÇLAR VAR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, bugüne kadar toplanan yardım malzemelerinin tırlarla deprem bölgesine gönderildiğini belirterek, “Cam Piramit Afet Yardım Merkezi’ne ulaşan depremzedelerin ihtiyaçlarını anında hazırlayıp ulaştırıyoruz.

Ancak bugünden sonra bazı ihtiyaçlar olacaktır. Özellikle kadın, erkek, çocuk iç giyim, giyim, eşofman, pantolon, t-shirt, çocuk bezi, mama, ayakkabı, bot, mont ve oyuncak temizleme ekipmanlarında acil ihtiyaçları belirledik. Hayırsever vatandaşlarımızdan acil ihtiyaçları için yardımlarını Cam Piramidi Afet Yardım Toplama Merkezi’ne getirmelerini rica ediyoruz.”

DOĞU GARAJINDA KURULACAK YARDIM MERKEZİ

“Birlik ve beraberlik günü birlik olma günüdür” diyen Ramazan Demir, “Deprem mağduru vatandaşlarımızın bu yardımlara büyük ihtiyacı var. Toplanan giysiler Antalya’ya gelen depremzedelere ulaştırılacak. depreme kendi imkanlarıyla gelen vatandaşlar hiçbir zaman yalnız kalmıyor Cam Piramit’in yanı sıra depremzedeler tüm ihtiyaçlarını Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde kurulacak merkezden kısa sürede sağlayabilecek. Allah herkesten razı olsun” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

besiri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu