Haber

Çocuğu olacağını söyleyerek ördüklerini depremzedelere gönderdi.

BARTIN’da depremzedelere gönderilmek üzere muhtarlığa bırakılan çocuk kıyafetlerinin bulunduğu çantaya ’30 yıl önce ördüm çocuğum olacak’ yazıyordu ama olmadı. Umarım orada bir kızım olur. 30 yıldır ayaktalar, ‘Allah çevrenizi sarsın’ yazan not duygulandırdı sizi.

Depremzedeler için yardım seferberliği tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da devam ediyor. Afetzedelere gönderilmek üzere paketleri hazırlayanlar valiliğe ve muhtarlığa bırakıyor. Esentepe Mahallesi Muhtarlığına gönderilenlerden; Örgü çocuk kıyafetlerinin bulunduğu çanta açıldığında 3 adet kazak, pantolon, hırka ve şapka bulundu. Çantanın üzerindeki notta “30 yıl önce ördüm çocuğum olacaktı ama olmadı. İnşallah kızım olur orda. 30 yıldır ayaktalar ve” yazısı çıktı. Allah sarsın” cümlesi okuyucuları duygulandırdı.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Şenol Özdemir, “Depremciler için yardım topluyorduk. Kalabalıktı. O sırada biri bu çantayı getirdi. Çantaları açarken üzerinde not olan bir elbise gördüm. rengarenk el örgüsü kıyafetler vardı yazını okuyunca çok duygulandım allah razı olsun rabbim evlatlar nasip eder inşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu