Haber

Engin Akyürek’in kardeşi Eren Akyürek herkesi şok etti! Bunu görenler onları ikiz zanneder. “Engin hangisi?”

FOX TV ekranlarında ilk bölümüyle bu akşam yayınlanacak olan Adım Farah dizisinde Tahir karakterini canlandıran Engin Akyürek, kardeşi ile gündeme geldi.

Yakışıklı oyuncu Sefirin Kızı dizisindeki oyunculuğu ile adından söz ettirmiştir. Başarısıyla sık sık gündem olan başarılı oyuncu, bu kez de ağabeyi ile sosyal medyada olay yarattı.

Engin Akyürek’in kardeşi Eren Akyürek ile fotoğrafı sosyal medyada hayranları tarafından paylaşıldı. Akyürek’in ağabeyine olan benzerliği herkesi şaşırttı.

İkiz olduğunu düşünüyor!

Uzun süredir ekranda olan Engin Akyürek, ‘Adım Farah’ dizisi ile seyirci karşısına çıkacak. Dizinin ilk bölümü merakla beklenirken ünlü oyuncunun kardeşi ortaya çıktı.

Engin Akyürek’in ağabeyi Eren Akyürek’i görenler ağabeyine benzerliği karşısında hayrete düştü. Sosyal medyadan binlerce yorum geldi.

Engin Akyürek kimdir?

12 Ekim 1981 Ankara doğumlu olan Engin Akyürek aslen Erzincanlıdır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu Engin Akyürek, “Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışma programında oyunculuğa ilk adımını attı.

Yarışma bittikten sonra Yabancı Damat dizisinde rol almıştır. Bu dizide Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandıran Engin Akyürek, 2006 yılında Mukadderat adlı sinema filminde Cevat karakterini canlandırmıştır. 2007-2008 ortalarında dizide Nizipli rolü ile kamera karşısına geçmiştir. ATV’de yayınlanan Karayılan.

Oyuncu 2009 yılında Bir Bulut Olsam dizisinde Mustafa Bulut karakterini canlandırmıştır. dizisinde Kerim Ilgaz karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Problemi adlı filmde Farah Zeynep Abdullah ile birlikte başrolü üstlenmiştir. 2014-2015 yılının ortalarında rol aldığı Kara Para Aşk dizisinde Ömer Demir karakterini canlandırmıştır. başrolü Tuba Büyüküstün ile paylaştı. Şimdi ise FOX TV ekranlarında yayınlanacak olan Adım Farah dizisinde Tahir karakteri ile seyirci karşısına çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu