Haber

İstanbul’da eski arabasını çalıp parçaladı

İstanbul Esenyurt’ta AA’nın park halindeki lüks otomobili park ettiği yerden çalındı.

Oto Hırsızlık Bürosu’nun başlattığı çalışmada otomobilin sahibi AA ile görüşen gruplar, aracı satın alan kişinin kimliğini ortaya çıkardı. “Kaybettim”bahanesiyle yedek kontak anahtarını teslim etmediğini öğrendi.

Alıcı ve satıcının birbirlerini daha önce tanıdıkları ve arada borç verme sorunu yaşadıkları belirlendi.

Eski sahibi tutuklandı

Bu gelişme üzerine otomobilin eski sahibi Muhammet RY polis tarafından gözaltına alındı. Daha önce suçlamaları kabul etmeyen Muhammet RY, alacağı para karşılığında elinde kontak anahtarıyla arabayı çaldığını itiraf etmişti.

Zanlının ifadesine göre, çalıntı otomobilin satışına aracılık eden Ayhan G. ile otomobili modüllere ayırarak yedek modül haline getiren Gökhan Y. ile kendisi için çalışan bir kişi gözaltına alındı.

Arabayı tamamen parçaladılar.

Otomobilin parçalarının diğer araç modüllerinin ortasına gizlendiği belirlenirken, yapılan çalışma sonucunda aracın tüm modülleri bulunarak ortaya çıkarıldı. Ancak otomobilin coupe adı verilen gövde kısmının kesildiği için artık kullanılamadığı ortaya çıktı.

3 kişi tutuklandı

Oto Hırsızlık Büro Amirliği’ndeki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi. Daha önce 15 sabıka kaydı bulunan otomobili daha önce çalan eski sahibi Muhammet RY, 7 sabıka kaydı ile satışa aracılık eden Ayhan G. ve aracı parçalara bölen 6 kabahat kaydı bulunan Gökhan Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. hapse atıldı.

Yetkililer, 2. el araç alacak vatandaşları uyararak, alacakları aracın yedek kontak anahtarını mutlaka almaları gerektiğini söyledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu