Haber

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias Türkiye’de

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün İstanbul’a bir ziyaret gerçekleştirecek. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Dendias, Fener Rum Patrikhanesi’nde düzenlenecek dini törene katılacak.

Dini törenin ardından Yunanistan’daki tren kazasında ve Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma töreni yapılacak ve dua okunacak. Dendias, İstanbul ziyareti kapsamında Fener Rum Patriği Bartholomeos ile de görüşecek.

‘KOSTANBUL’A GİDECEĞİM’

Öte yandan İstanbul ziyaretini Twitter hesabından duyuran Dendias, yaptığı paylaşımda “İstanbul’a seyahat edeceğim” sözlerini kullandı. Dün yaptığı paylaşımda, “Yarın İstanbul’a seyahat edeceğim. Pazar günü Ortodoks Patrikhanesi ve Archieratic’e katılacağım ve Ekümenik Patrik Bartholomeos Hazretleri tarafından karşılanacağım” diyen Dendias, daha sonra tweet’inde “İstanbul” ibaresine yer verdi. Dendias ikinci paylaşımında, “Yarın, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen son depremler ve Tempi demiryolu kazası kurbanları için. İstanbul’daki @EcuPatriarch anma törenine katılacağım.” (DIŞ HABER)

haberbogazkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu