Haber

Air Canada koltukları temiz olmayan yolcuları uçaktan indiriyor

Kanada Air Canada, bir önceki uçuşta kusan bir yolcunun temiz olmayan koltuğuna oturmak istemeyen 2 yolcuyu uçaktan indirdiği için özür diledi.

CNN’in haberine göre, 26 Ağustos’ta Air Canada havayolu şirketinin Las Vegas-Montreal uçuşunda meydana gelen ve 29 Ağustos’ta sosyal paylaşım platformu Facebook’ta paylaşılan olay basına yansıdı.

Söz konusu paylaşımda, bir önceki uçuşta kusan bir yolcunun koltuğunun gerektiği gibi temizlenmediği, kokunun giderilmesi için parfüm ve toz kahve kullanıldığı belirtildi.

Koltukların durumunu gören 2 yolcunun konuyu yetkililerle dakikalarca görüştüğü ancak uçağın dolu olması nedeniyle diğer koltuğa geçemedikleri bildirildi. Yolculara kirli koltuklara uzanmaları için battaniye verildiği kaydedildi.

Daha sonra pilotun, şikayete devam etmeleri halinde “güvenlik tarafından uçaktan indirilecekleri ve uçuş yasağı listesine alınacakları” konusunda yolcuları uyardığı ve yolcuların uçaktan indirildiği söylendi.

Air Canada ise konuya ilişkin açıklamasında olayın araştırıldığını, prosedürlerin gerektiği gibi takip edilmediğini belirterek, söz konusu yolculardan özür diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu